Reklama

ŚDM 2016 – Isuzu D-Max w roli papamobile

ŚDM 2016 – Isuzu D-Max w roli papamobile

W trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży 2016 papież Franciszek podróżować będzie białym Isuzu D-Max ze specjalnie przygotowaną zabudową.

Papieski pick-up zbudowany został pod koniec 2014 roku, aby obsługiwać Franciszka podczas jego azjatyckiej podróży. Za przebudowę D-Maxa na Papemobile odpowiedzialna jest filipińska spółka Gencars Inc, a całkowita konwersja pojazdu według szczegółowej specyfikacji wprost z Watykanu trwała dwa miesiące.

Auto w wersji z podwójną kabiną pozbawiono tylnej części dachu oraz ściany grodziowej oddzielającej pakę od kabiny. Usunięta została kanapa a jej miejsce zajęła platforma wykończona eleganckimi tkaninami z fotelem z białej włoskiej skóry i z papieskim herbem.

Reklama

Zamontowano dodatkowe poręcze i uchwyty pozostawiając funkcjonalność tylnych drzwi. Aby uchronić Franciszka od złej pogody, zamontowano szczątkowy szklany, ale bez bocznych szyb, bo Franciszek znany jest z bardzo bliskiego kontaktu z wiernymi i chce poruszać się w otwartym samochodzie.

Zobacz też: 23 punkty i 1 100 zł mandatu dla kierowcy Renault Master (WIDEO)

Transport papamobile na ŚDM 2016 trwał aż dwa dni (18-19 lipca) i zajęła się tym 33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu, która wykorzystała do tego samolot Lockheed C-130 Hercules.

Polscy piloci i żołnierze polecieli po D-Max’a aż do Armenii, którą w czerwcu odwiedził papież. Franciszek pojawi się na Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie w środę 27 lipca.

Źródło zdjęć: 33. Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu, Isuzu

Podziel się: