3-osiowy Fiat Ducato z zabudową na 30 metrów sześciennych

3-osiowy Fiat Ducato z zabudową na 30 metrów sześciennych

Czytelnik Daniel podesłał link do bardzo nietypowego dostawczaka – 3-osiowy Fiat Ducato z zabudową na 30 metrów sześciennych jest wystawiony na otomoto.pl.

Wystawiony na sprzedaż Fiat Ducato 2.3 MultiJet 130 KM to platforma, którą zabudowano kontenerem o nieczęsto spotykanej kubaturze 30 metrów sześciennych.

Zabudowany na platformie a nie ramie kontener to z jednej strony niższy próg załadunkowy, ale z drugiej strony „wchodzące” w pakę nadkola, ograniczają wykorzystanie podłogi.

Reklama

Sprowadzony z Francji samochód zarejestrowany jest na kategorię B, ale sprzedający nie potrafił powiedzieć, ile realnie waży, ani ile ma ładowności chociażby w dokumentach.

Zobacz też: Fiat Ducato ważył 8 ton – dostawczak trafił na parking strzeżony

Tak spora przestrzeń wymagała od firmy nadwoziowej dodania dodatkowej osi i to na 16-calowych (przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach) kołach, a nie „13-tkach”.

Z jednej strony takie auto może służyć do przewozu większych gabarytowo ładunków, ale sporo polskich przewoźników znalazło by dla tego Dukata nieco inne zastosowanie 😉

W każdym razie samochód do obejrzenia jest w podwarszawskim Wołominie, a bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: