Reklama

Zatrzymane prawo jazdy a Ducato odholowane na parking strzeżony

Zatrzymane prawo jazdy a Ducato odholowane na parking strzeżony

Niech ta historia będzie dla każdego z nas przestrogą. Zatrzymane prawo jazdy a Ducato odholowane na parking strzeżony to dopiero początek.

W środę 15 marca policjanci „drogówki” z Jasła prowadzili pomiar prędkości na ulicy Lwowskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Około godziny 11:00 funkcjonariusze zatrzymali jadącego o 24 km/h za szybko Fiata Ducato, za kierownicą którego siedział 50-letni mężczyzna.

Reklama

W trakcie kontroli policjanci sprawdzili też trzeźwość i okazało się, że prowadzący furgon kierował po użyciu alkoholu – badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,2 promila.

I teraz kilka ważnych z punktu widzenia dalszych konsekwencji wobec 50-latka i każdego z nas. Dopuszczalne stężenie alkoholu w Polsce wynosi do 0,2 promila, ale każdy wynik powyżej do 0,5 promila to już wykroczenie.

Kodeks wykroczeń, a dokładnie art. 87 §1 mówi, że teraz sąd może orzec wobec kierowcy Ducato karę aresztu albo grzywny od 2500 do 30 000 złotych. Do tego orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów od minimum 6 miesięcy do 3 lat

A jeszcze w miejscu kontroli policjanci zatrzymali prawo jazdy 50-latkowi a jego „blaszka” została odholowana na parking strzeżony. Do tego z art. 92a §1 kw, czyli za przekroczenie prędkości funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę grzywnę w wysokości 300 złotych.

Odpowiedzmy sobie zatem wspólnie na pytanie czy np. to jedno piwo mniej dzień wcześniej czy kieliszek wódki mniej uchroniłby tego człowieka zatrzymanego w Jaśle przed poważnymi konsekwencjami? W tym wypadku można przyjąć, że tak.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: