Reklama

Fiat Ducato ważył 8 ton – dostawczak trafił na parking strzeżony

Fiat Ducato ważył 8 ton – dostawczak trafił na parking strzeżony

Zatrzymany przez WITD Bydgoszcz Fiat Ducato ważył 8 ton – dostawczak trafił na parking strzeżony a kierowca otrzymał mandat karny.

To już prawdziwa kaskaderka! Wytypowane do kontroli przez „Krokodyli” Ducato już z daleka musiało wzbudzać podejrzenia, że na pace znajduje się o wiele, wiele więcej niż zakładali konstruktorzy Fiata.

Zobacz też: Mercedes Vario na kategorię B do kupienia na otomoto.pl

Reklama

Po skierowaniu na wagę przy bydgoskiej ulicy Armii Krajowej zważeniu okazało się, że samochód przewożący stalowe profile ważył 7,96 tony, chociaż jego dopuszczalna masa całkowita nie powinna przekroczyć 3,49 tony!

Wygięta niczym łuk tylna ośka oraz położenie kół niczym w załadowanej do oporu starej Tatrze wymuszają pytanie: czy aby nie doszło do trwałego uszkodzenia elementów jezdnych i konstrukcyjnych tego busa?

Zobacz też: O 5 ton za dużo w Iveco Daily – mandat, punkty i zatrzymany dowód

Takiego pytania niestety nie zadali sobie kontrolujący Dukata „Krokodyle”.

Bydgoscy inspektorzy ITD po nałożeniu na kierowcę 500-złotowego mandatu zadecydowali tylko o tym, aby rozładunek nadmiaru przewożonego ładunku przeprowadzić na parkingu strzeżonym.

Tym bardziej to dziwne, bo nie tak dawno inspektorzy z Gdańska zatrzymali przeładowane o 5 ton Iveco Daily na bliźniakach i wtedy zabrali dowód rejestracyjny „blaszki” podając jako powód prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Bydgoszcz

Podziel się: