O 5 ton za dużo w Iveco Daily – mandat, punkty i zatrzymany dowód

O 5 ton za dużo w Iveco Daily – mandat, punkty i zatrzymany dowód

„Krokodyle” tym razem nie tylko ukarali kierowcę mandatem, ale też nałożyli punkty karne i zabrali dowód za prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji auta.

Inspekcja Transportu Drogowego coraz ostrzej przygląda się zjawisku przeładowanych pojazdów dostawczych z 3,5-tonowym DMC, które regularnie wożą po kilka ton więcej niż powinny.

Zobacz też: ITD Gdańsk będzie odholowywać przeciążone busy na parking

Reklama

W Gdańsku inspektorzy coraz częściej odholowują przeciążone busy na parking, a to generuje kilka godzin załatwiania formalności oraz wiąże się z dodatkową opłatą za parking.

W Krakowie inspektorzy zastosowali inną metodę na mocno przeciążone dostawczaki. W poniedziałek 6 sierpnia zatrzymano do zważenia Iveco Daily, które zarejestrowane było z 3,5-tonowym DMC.

Po zważeniu okazało się, że furgon waży o 4,8 tony za dużo, wobec czego kierowca otrzymał mandat karny za przeładowanie pojazdu. Do tego „Krokodyle” nałożyli 6 punktów karnych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Powodem zatrzymania dokumentu było „prawdopodobieństwo uszkodzenia konstrukcji pojazdu” ze względu na tak duże przekroczenie dopuszczalnej normy, a kontrolowana „blaszka” została przewieziona na parking strzeżony.

Źródło zdjęcia: WITD Kraków

Podziel się: