Z 6 zważonych busów 6 było przeciążonych – od 4,7 do aż 8 ton

Z 6 zważonych busów 6 było przeciążonych – od 4,7 do aż 8 ton

Inspektorzy ITD przeprowadzili w poniedziałek 12 czerwca akcję przeciwko przeładowanym 3,5-tonowym busom jeżdżącym po Gdańsku.

Z 6 zważonych busów 6 było przeciążonych – taki oto wynik odnotowały gdańskie „Krokodyle” podczas specjalnej akcji przeprowadzonej na terenie stolicy województwa pomorskiego.

Zobacz też: Nowy VW Crafter z kurnikiem Spojkar – prototyp już jest

Reklama

Do szczegółowej kontroli typowano wyglądające na przeładowane pojazdy, a po zważeniu w punkcie wagowym ITD okazało się, że najlżejszy 3,5-tonowy bus miał 1 200 kilogramów „nadwagi”.

Kolejne dostawczaki ważyły 5,3, 5,5, 6,25 tony, a rekordzista w tym dniu „wywalczył” 8-tonowy wynik.

Inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu oraz nakazano doprowadzenie samochodów do rzeczywistej wagi nieprzekraczającej wpisane w dowód 3 500 kilogramów.

Zobacz też: 1000 zł kary dla kierowcy, a bus lawetą na parking strzeżony

No i tak leci dzień za dniem. Przeładowane busy robią za „solówki”, a ITD po wyłapaniu nawet tych 8-tonowych busików wystawia mandaty i prosi o przeładowanie nadmiaru towaru. Mandaty płaci szef, który co dzień z pełną świadomością wysyła kierowców z przeładowanymi autami na trasy, a większości kierowcom nawet to nie przeszkadza, że ryzykują swoje i innych życie. No i tak leci dzień za dniem…

Podziel się: