Reklama
stats

1000 zł kary dla kierowcy, a bus lawetą na parking strzeżony

1000 zł kary dla kierowcy, a bus lawetą na parking strzeżony

Skontrolowane przez ITD Renault Mascott było przeładowane i niesprawne technicznie. Podobna sytuacja z tym busem miała miejsce też w 2015 roku.

Inspektorzy z WITD z oddziału w Kaliszu zatrzymali w Opatówku przy drodze krajowej nr 12 białe Renault Mascott. W trakcie kontroli okazało się, że bus był przeładowany tylko o 1,3 tony, ale za to lista usterek technicznych tego pojazdu była naprawdę długa.

Zobacz też: Przeładowane Renault Mascott ze szczerym kierowcą

Reklama

Po pierwsze okazało się, że ten Mascott był już przyłapany na jeździe z nadwyżką towaru i wtedy też zabrano mu dowód rejestracyjny za stan techniczny.

Tym razem kierowca nie miał dokumentu rejestracyjnego potwierdzającego dopuszczenie do ruchu, co można tłumaczyć tym, że pojazd ten nie przeszedł – a w zasadzie nie powinien przejść – żadnego badania technicznego. Niesprawne oświetlenie zewnętrzne i układ hamulcowy, a do tego znaczne wycieki płynów eksploatacyjnych to tylko cześć usterek, które wychwycili inspektorzy ITD.

Zobacz też: 3,5 tony DMC i 7-metrowa zabudowa na Renault Mascott

Do tego Mascott miał niesprawny układ kierowniczy i jezdny, skorodowane podwozie, nadwozie, a nawet zabudowę.

W związku z wieloma naruszeniami kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Do tego wielkopolskie „krokodyle” zadecydowały o usunięciu pojazdu z drogi lawetą, która przewiozła mocno zdezelowanego busa na parking strzeżony.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: