Reklama

11-paletowe Renault Master – sama skrzynia ma długość 5,8 metra

11-paletowe Renault Master – sama skrzynia ma długość 5,8 metra

W serwisie otomoto.pl pojawiło się ogłoszenie nietypowo skonfigurowanej „międzynarodówki”.  Chodzi o 11-paletowe Renault Master z prawie 6-metrową paką.

W zdecydowanej większości przypadków „eksportówka” na podwoziu Renault Master III ma skrzynię mieszczącą zazwyczaj 8 europalet lub 10 europalet.

Jednak oferowana w ogłoszeniu Masterka ma zabudowę, która pomieści aż 11 europalet i trzeba przyznać, że z profilu wygląda dosyć… nieproporcjonalnie.

Reklama

Zobacz też: 3,5 tony DMC i 7-metrowa zabudowa na Renault Mascott

Jak wynika z treści anonsu skrzynia ma 5,8 metra długość, 2,25 metra szerokość i 2,45 metra wysokości. Co prawda w ogłoszeniu nie ma informacji o ładowności, ale dopuszczalna masa całkowita tego busa to oczywiście 3,5 tony.

Oczywiście można przypuszczać, że przy napotkany na trasie patrol BAG lub ITD z czysto ludzkiej ciekawości sprawdzi, czy taka Renatka nie przekroczyła DMC, bo w końcu puste auto i waga przewożonego towaru to jedno, ale do tego trzeba doliczyć przecież wszystkie niezbędne w trasie akcesoria, jak np. paleciak, CB-radio, zestaw pasów mocujących, skrzynkę narzędziową, czy prywatny ekwipunek kierowcy.

Jeżeli jednak ktoś potrzebowały 150-konnej Masterki z 2012 roku do wożenia bardzo lekkich, ale zajmujących sporo miejsca towarów to bezpośredni link do tego ogłoszenia znaleźć można TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: