3,5 tony DMC i 7-metrowa zabudowa na Renault Mascott

3,5 tony DMC i 7-metrowa zabudowa na Renault Mascott

W serwisie olx.pl pojawiło się do kupienia zarejestrowane na 3,5 tony Renault Mascott. Niby nic ciekawego, ale sama zabudowa ma prawie 7 metrów długości!

Nie po  raz pierwszy w serwisie ogłoszeniowym olx.pl pojawiła się bardzo ciekawa oferta. Był już np. Fiat Seicento przebudowany na pick-up’a, ale to ogłoszenie chyba przebija wszystkie inne.

Zobacz też: Fiat Seicento pick-up do kupienia za 2 000 złotych

Reklama

Do sprzedania jest Renault Mascott z 2008 roku z przebiegiem 600 000 kilometrów, z 13-paletową zabudową. No i tu dochodzimy do meritum. Wystarczy spojrzeć na główne zdjęcie, aby zastanowić się czy przypadkiem skrzyni nie jest zbyt długa w stosunku do zastosowanego podwozia.

W ogłoszeniu nie podano, jaka firma wykonała taką zabudowę (wymiary 6850 x 2200 x 2200 milimetrów), ale skoro auto jest zarejestrowane i porusza się po drogach, to ma też aktualne badanie techniczne – a tak przynajmniej twierdzi osoba, która odebrała podany w ogłoszeniu telefon.

Nie trzeba być jednak wróżbitą Maciejem, żeby stwierdzić, że rozłożenie mas na poszczególne osie jest wyraźnie zachwiana na rzecz tylnych kół, a przy załadowaniu towaru (w większości przypadków) te dysproporcje będą się pogłębiać.

Zobacz też: Renault Mascott ważyło „na pusto” prawie 4 tony!

Nie dziwić powinna też zawarta w ogłoszeniu informacja, że ten Mascott ma „wbite” 3,5 tony dopuszczalnej masy własnej. Podejrzewam, że z taką konfiguracją („kurnik” na dachu, ogrzewanie postojowe no i sama skrzynia z plandeką) masa rzeczywista „na pusto” mocno zbliża się do tych 3,5 tony. A więc to aut poza kierowcą może legalnie wozić co najwyżej pełen bak oleju napędowego i paleciaka z pasami transportowymi w… pustej ładowni.

Niemniej, jeżeli ktoś byłby chętny na zakup takiej „międzynarodówki” to bezpośredni link do tego ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: