Reklama
stats

ITD Gdańsk będzie odholowywać przeciążone busy na parking

ITD Gdańsk będzie odholowywać przeciążone busy na parking

Gdański oddział ITD zapowiada, że odholowywanie na parking administracyjny przeciążonych busów będzie teraz częstą praktyką, a za usługę zapłaci przewoźnik.

We wtorek inspektorzy ITD prowadzili kontrole drogowe w szczególności ukierunkowane na pojazdy zarejestrowane do 3,5 tony, czyli tak zwane busy. Z 5 wytypowanych do sprawdzenia na terenie Gdańska pojazdów każdy jeden był przeładowany.

Zobacz też: Iveco Daily z ponad 6-metrową skrzynią i windą – 3500 kg DMC?

Reklama

Po ich zważeniu okazało się, że ich rzeczywista masa wynosiła od 4,3 do 6 ton. Łącznie wszystkich kierowców ukarano mandatami w wysokości 2 050 złotych, ale chyba jeszcze większą karą było to, że na koszt właściciela zostały one odholowane na parking administracyjny.

– Teraz będziemy częściej stosować taki zabieg, bo przeładunki nadmiaru towaru na punkcie kontrolnym utrudniają pracę inspektorów, a do tego mogą być po prostu niebezpieczne – tłumaczy Janusz Staniszewki, pełniący obowiązki Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

– Z doświadczenia wiemy, że cała procedura odbioru takiego auta zajmuje co najmniej dwie godzin i dotyczy raczej przewoźników z najbliższej okolicy Gdańska, którzy sprawnie podstawią inne auto do przeładunku, uiszczą opłatę za parking oraz uzyskają odpowiednie zgody – dodaje Janusz Staniszewki.

Zobacz też: Test: Mercedes Sprinter 316 CDI 4×4 – wywrotka trójstronna (wideo, zdjęcia)

Czyżby gdańskie „Krokodylki” znalazły nowy sposób na walkę z przeładowanymi dostawczakami? Na pewno cała procedura odholowywania pojazdu wydłuży czas dostawy towaru, co w niektórych branżach może być bardziej bolesne niż 500-złotowy mandat dla kierowcy.

Pytanie tylko czy taka praktyka odholowywania przeciążonych busów na parking okaże się skuteczna i czy podobną procedurę zastosują też inne oddziały ITD w kraju?

Źródło zdjęć: WITD Gdańsk

Podziel się: