Reklama

Fiat Ducato 4×4 Expedition – kamper na złe drogi

Fiat Ducato 4×4 Expedition – kamper na złe drogi

Fiat Ducato 4×4 Expedition to pokazowy kamper zbudowany na bazie furgonu. Auto zaprezentowano na CMT w Stuttgarcie – największych targach caravaningowych w Europie.

Fiat Ducato 4×4 Expedition to jedna z ciekawszych nowości, jakie pokazano na trwających w dniach 16-24 stycznia targach w Stuttgarcie. Kamper zbudowany na bazie furgonetki – z długim rozstawem osi i przedłużonym zwisem oraz wysokim dachem – napędzany jest przez silnik 2.3 MultiJet II o mocy 150 KM. Do tego auto ma stały napęd na cztery koła wykorzystujący sprzęgło wiskotyczne. Za system 4×4 odpowiada francuska firma Dangel. Aby kamper radził sobie poza asfaltowymi trasami podniesiono także zawieszenie i zamontowano płytę chroniącą silnik od spodu.

Zobacz też: Fiat Ducato – najlepsza baza na kampera w 2016 roku

Reklama

Firma Tecnoform, która zajmuje się wyposażaniem wnętrz nie tylko kamperów, ale też i jachtów, zadbała o odpowiednio luksusowe oraz funkcjonalne wnętrze, gdzie znaleźć można m.in. uchwyt na tablet z gniazdkiem USB, system audio z nawigacją, ekran dotykowy i kamerę cofania.

Fiat Ducato 4×4 Expedition to tzw. show car, którym Fiat Professional chce zwiększyć sprzedaży w sektorze kamperów zbudowanych na furgonach. Obecnie segment tzw. Camper Van zajmuje ponad 25% rynku kamperów w Europie.

 

Podziel się: