Reklama

Ceny paliw w Polsce – olej napędowy tanieje najszybciej

Ceny paliw w Polsce – olej napędowy tanieje najszybciej

Średnie ceny paliw w Polsce utrzymują tendencję zniżkową. Największe spadki odnotowuje olej napędowy. W połowie stycznia litr ON kosztuje średnio 3,90 zł.

Według analityków portalu e-petrol.pl największy spadek średniej ceny odnotował w tym tygodniu diesel. Polscy kierowcy płacą aktualnie za litr oleju napędowego średnio 3,90 zł, czyli mniej o 9 groszy niż w poprzednim tygodniu. Według specjalistów z e-petrol.pl paliwo do silników Diesla kosztowało tyle ostatnio w listopadzie 2008 roku.

Zobacz też: Fiat Ducato – najlepsza baza na kampera w 2016 roku

Reklama

Z kolei 95-oktanowa benzyna kosztuje średnio w kraju 4,09 zł za litr. Oznacza to, że w porównaniu z ceną z ubiegłego tygodnia Pb95 odnotowała spadek na poziomie 5 groszy.

Za litr LPG właściciele samochodów z instalacja gazową zapłacą średnio 1,91 zł. Przed tygodniem musieli wydać 1,95 zł za litr autogazu, czyli o 4 grosze więcej. Z podobną przeciętną ceną LPG mieliśmy już do czynienia w listopadzie 2015 roku.

Według portalu e-petrol.pl obecnie najtańszym miastem dla właścicieli samochodów dostawczych z silnikiem wysokoprężnym jest Kraków. Przeciętna cena oleju napędowego kształtuje się tam na poziomie 3,82 zł/l.

W przypadku pojazdów z jednostką benzynową zasilaną Pb 95 najtaniej zatankujemy w Kielcach i Krakowie. Litr 95-oktanowego paliwa kosztuje tam przeciętnie 4,03 zł. Z kolei najniższa średnia cena LPG została odnotowana w Rzeszowie i wynosi 1,79 zł/l.

 

 

 

Podziel się: