Reklama
stats

31 przeładowanych busów w jeden dzień. Rekordzista ważył 8350 kg

31 przeładowanych busów w jeden dzień. Rekordzista ważył 8350 kg

Mazowiecka ITD zatrzymała 31 przeładowanych busów w jeden dzień. Niechlubny rekordzista ważył 8350 kg przekraczając ładowność 14-krotnie…

W środę 11 sierpnia na terenie całego województwa mazowieckiego Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła akcję ukierunkowaną na wyeliminowanie z ruchu m.in. przeciążonych samochodów ciężarowych oraz aut dostawczych.

Łącznie przez jeden dzień zważono 124 pojazdy, w tym 40 ciężarówek oraz 84 dostawczaków. Wśród busów do 3,5 tony DMC przeładowanych było 31 aut.

Reklama

Najcięższy samochód dostawczy, który został zważony na drodze ekspresowej S8, miał 8350 kg realnej wagi i 14-krotnie przekroczył ładowność podaną w dowodzie rejestracyjnym auta.

Zobacz też: Orurowanie do busów – na co zwrócić uwagę? Poradnik

Ostatecznie kierowcy 31 przeciążonych busów ukarani zostali mandatami na łączną kwotę 5700 złotych, co daje średni mandat w wysokości niespełna 184 złotych…

Oczywiście kierowcy musieli dokonać rozładunku nadmiaru towaru, aby móc kontynuować dalszą jazdę.

W trakcie kontroli „Krokodyle” zatrzymały też 3 dowody rejestracyjne m.in. za brak badań technicznych, awarie oświetlenia czy uszkodzone lusterka wsteczne.

I na koniec, tak dla porównania transportu do 3,5 tony oraz powyżej tej magicznej cyfry: tego samego dnia ITD zatrzymało ciężarówkę, w której na jednej z osi przekroczony został dopuszczalny nacisk o 900 kg a DMC zostało przekroczone o 1900 kg.

Wobec powyższego inspektorzy wszczęli postępowania wobec przewoźnika za brak zezwolenia kategorii V, które zagrożone jest karą w wysokości 6000 zł oraz karą z ustawy o transporcie drogowym w wysokości kolejnego 1000 zł.

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się: