Wystrzał opony w Iveco Daily – zestaw był przeładowany

Wystrzał opony w Iveco Daily – zestaw był przeładowany

Niebezpieczną sytuację na węgierskiej autostradzie spowodował wystrzał opony w Iveco Daily – rumuński zestaw był przeładowany.

W sobotę 10 lipca około godziny 12:00 po południu na autostradzie M0 będącej obwodnicą Budapesztu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem rumuńskiego zestawu na B+E.

W Iveco Daily z podpiętą przyczepą doszło do wybuchu tylnej lewej opony w wyniku czego cały zestaw uderzył o bariery energochłonne a potem doszło do przewrócenia się przyczepy.

Reklama

Zobacz też: Orurowanie do busów – na co zwrócić uwagę? Poradnik

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, ale przybyli na miejsce węgierscy policjanci widząc na przyczepie VW Golfa i Opla Corsę stwierdzili, że doszło do przekroczenia DMC. Szybko ustalono, że Iveco Daily ciągnął o 24% więcej niż powinien.

Z tego też powodu prowadzący zestaw ukarany został grzywną w wysokości 350 000 forintów, co w przeliczeniu daje jakieś 4500 złotych i będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego.

PS: tak coś mi się wydaję, że to Iveco Daily z podwójną kabiną ma spory rozstaw osi, jak na pojedyncze koło… Chyba była rzeźba na ramie 😉

Źródło zdjęć: Magyar Rendőrség

Podziel się: