Iveco Daily ważyło 4200 kg na pusto i 7700 kg z towarem

Iveco Daily ważyło 4200 kg na pusto i 7700 kg z towarem

Zatrzymane z przesyłkami kurierskimi Iveco Daily ważyło 4200 kg na pusto i 7700 kg z towarem. Dodatkowo bus nie miał badania technicznego.

W czwartek 1 lipca inspektorzy ITD Lublin wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji
w Lublinie prowadzili działania ukierunkowane na pojazdy ciężarowe z DMC do 3,5 tony.

Oczywiście większość zatrzymanych do kontroli busów była przeciążona, ale jeden z nich był przeładowany… po dwakroć.

Reklama

Zobacz też: Orurowanie do busów – na co zwrócić uwagę? Poradnik

Jak to możliwe? Ano najpierw przewożące przesyłki kurierskie Iveco Daily zważono z ładunkiem w ładowni. Wynik 7700 kg może nie zrobi na nikim wrażenia, bo przecież i 12 ton dla „Ivana” nie robi wrażenia.

Inspektorzy ITD zważyli z policjantami powtórnie „Dajlaka” już na pusto, czyli po rozładunku towaru i wtedy okazało się, że waży 4200 kg, chociaż jego DMC nie powinno przekroczyć 3500 kg…

Do tego okazało się, że bus nie ma ważnych badań technicznych. Ostatecznie pojazd odjechał z punktu kontrolnego w Kalinówce na lawecie i bez dowodu rejestracyjnego a jego kierowca ukarany został dwoma mandatami na kwotę 700 złotych.

Łącznie tego dnia służby kontrolne ukarały kierowców 14. mandatami oraz zatrzymały dwa dowody rejestracyjne – lubelscy „Krokodyle” zapowiadają, że będą częściej kontrolować busy, bo skala naruszeń dopuszczalnych tonaży jest zbyt często przekraczana.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: