5000 zł dla kierowcy Sprintera za brak zgłoszenia SENT

5000 zł dla kierowcy Sprintera za brak zgłoszenia SENT

Funkcjonariusze łódzkiej KAS nałożyli na kierowcę chłodni na podwoziu Mercedesa Sprintera 5000 zł mandatu za brak zgłoszenia w systemie SENT.

W trakcie kontroli jadącego z Polski do Niemiec busa z zabudową do przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowa (KAS) z Łodzi stwierdzili, na podstawie przekazanej dokumentacji transportowej, że w pojeździe znajduje się 1076 opakowań szczepionek na HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego.

A w tym wypadku warto wiedzieć, że szczepionka przeciw HPV została wpisana na listę leków zagrożonych brakiem dostępności w naszym kraju wydaną przez Ministra Zdrowia w obwieszczeniu z dnia 23 maja 2024.

Reklama

Ostatecznie funkcjonariusze łódzkiej służby Celno-Skarbowa przekazali szczepionki do dyspozycji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Wywóz tego typu produktów farmakologicznych jest uzależniony od zgody Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Funkcjonariusze KAS w trakcie kontroli nie mogli dokonać rewizji z uwagi na specyficzne wymagania dotyczące przechowywania leków, więc podjęli decyzję o konwojowaniu oraz kontynuowaniu czynności w wyznaczonej przez GIF hurtowni farmaceutycznej na terenie Radomska.

Ostatecznie w trakcie dalszych działań wykryto 1076 opakowań szczepionek na HPV a kierowca za nie okazanie wymaganego w takim przypadku zgłoszenia SENT ukarany mandatem w wysokości 5000 zł.

Dalsze postępowanie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi. Ponadto funkcjonariusze KAS przekazali zatrzymane medykamenty wyznaczonej przez GIF hurtowni farmaceutycznej.

Źródło zdjęć: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =