Reklama
stats

5000 zł za brak zgłoszenia SENT i 30 000 zł grzywny dla kierowcy vana

5000 zł za brak zgłoszenia SENT i 30 000 zł grzywny dla kierowcy vana

Funkcjonariusze KAS nałożyli 5000 zł kary za brak zgłoszenia SENT i kolejne 30 000 zł grzywny dla kierowcy vana zatrzymanego na A4.

We wtorek 16 stycznia funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej poddali kontroli dostawczy pojazd jadący autostradą A4.

W ładowni „blaszki” przewożono 36 opakowań owiniętych jutą i związanych sznurami – w środku znajdował się susz tytoniowy a kierowca nie posiadał żadnych dokumentów oraz zezwoleń wymaganych przy tego typu przewozach.

Reklama

Funkcjonariusze KAS zatrzymali mężczyznę a w ramach czynności dochodzeniowo-śledczych ustalono, że nielegalny tytoń ważył 1083 kg.

Opolskie służby skarbowe ustaliły, że gdyby ładunek z dostawczaka trafił do sprzedaży, straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 634 000 zł.

W zatrzymanym na A4 furgonie przewożono blisko 1100 kg nielegalnego tytoniu.

Za naruszenie przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (tzw. ustawa SENT) kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 5000 zł.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono też zarzuty obrótu tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Ostatecznie kierowca zgodził się na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i zapłacenie grzywny w wysokości 30 000 zł.

Źródło zdjęć: KAS Opole

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Jebaczus

    mam nadzieję, że ziomek się szybko odbije… za pobicia i morderstwa w batystanie dostaje się niższe nawiązki dla pokrzywdzonych lub ich rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =