9 przeciążonych busów w 6 godzin – akcja ITD Poznań

9 przeciążonych busów w 6 godzin – akcja ITD Poznań

W Poznaniu ITD wyłapywało przeciążone busy. W trakcie 6-godzinnej akcji inspektorzy zatrzymali 9 przeciążonych aut dostawczych z przekroczonym DMC.

Raz na jakiś czas któryś z wojewódzkich inspektoratów ITD organizuje specjalne działania mające na celu wyłapanie pojazdów dostawczych, których dopuszczalna masa całkowita została zazwyczaj mocno przekroczona.

Zobacz też: VW Crafter z 10-paletową skrzynią Carpol i kabiną Spojtrak

Reklama

I właśnie jedną z takich akcji przeprowadził w czwartek 19 października poznański inspektorat Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas trwających od godziny 7 do 13 działań wielkopolskie „Krokodyle” wyłapały 9 przeładowanych busów.

Wśród sprawdzonych na punkcie kontrolnym nieopodal poznańskiego Ronda Środka dostawczaków rekordzista zamiast 3,5 tony ważył 6,1 tony.

Wszyscy zatrzymani kierowcy otrzymali mandaty karne na łączną kwotę 3 900 złotych, a dodatkowo jednemu z nich zatrzymano jeden dowód rejestracyjny w związku z brakiem aktualnych badań technicznych pojazdu.

Zobacz też: Renault Messenger ważyło 10 700 kg – ciężkie jest życie staruszka

Oczywiście „Krokodyle” z Poznania nakazali rozładunek nadmiaru towaru do uzyskania odpowiedniego DMC, nadmiar ładunku został zabierany przez inne podstawiane przez przewoźników samochody.

Noc cóż. Czasem mam wrażenie, że to nie mandaty od 20 do 500 złotych są największą karą na przeciążone busy, a właśnie obowiązek przeładunku, którego zorganizowanie zajmuje czasem kilka dobrych godzin…

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: