Reklama

Akcja ITD – 18 busów przeładowanych, rekordzista ważył 7,5 tony

Akcja ITD – 18 busów przeładowanych, rekordzista ważył 7,5 tony

Wrocławskie krokodyle przeprowadziły akcję na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. Złapano m.in. 18 przeciążonych busów, w tym ważące 7,5 tony Iveco.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili we wtorek 30 sierpnia 2016 roku wzmożone kontrole drogowe w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego.

Wśród sprawdzonych pojazdów znalazło się 18 samochodów dostawczych zarejestrowanych do 3,5 tony, których waga okazała się większa niż pozwalała na to dopuszczalna masa całkowita „wbita” w dokumenty pojazdu.

Reklama

Wśród zatrzymanych przez wrocławskie ITD busów było przewożące piwo Iveco Daily IV. Po zważeniu „Dajlaka” okazało się, że auto przekracza ponad dwukrotnie DMC ważąc około 7,5 tony.

Zobacz też: Zarejestrowane na 3,5 tony Renault Mascott ważyło prawie 9 ton

Wrocławski ITD oczywiście nałożył na kierowców przeładowanych busów mandaty karne, a ich pojazdy dopuszczano do ruchu dopiero po ich częściowym rozładunku.

Oczywiście przeciążenia to nie tylko domena tzw. busiarzy, ale też kierowców ciężarówek. Poza przeciążonymi busami w ręce ITD wpadło też sporo „kolegów od dużych”. Jednym z pierwszych zatrzymanych tego dnia był czteroosiowy MAN przewożący piasek, który ważył 37,5 tony, czyli o 5,5 tony więcej niż powinien, a do tego przewożony ładunek nie był zabezpieczony plandeką.

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

W ramach całej akcji ITD zatrzymało też 9 dowodów rejestracyjnych za wycieki płynów eksploatacyjnych niesprawne oświetlenie, nadmiernie zużyty bieżnik opon, a nawet za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: