Reklama
stats

Akcja śląskiego ITD – złapali aż 16 przeciążonych busów

Akcja śląskiego ITD – złapali aż 16 przeciążonych busów

W ciągu jednego dnia inspektorzy ITD z Częstochowy sprawdzając m.in. rzeczywistą masę aut dostawczych do 3,5 tony, przyłapali aż 16 przeładowanych busów.

Inspektorzy z częstochowskiego oddziału, który wchodzi w skład Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, przeprowadzili w czwartek 12 maja akcję ważenia pojazdów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Zobacz też: Policyjny pościg za skradzionym Volkswagenem T5

Reklama

Do typowania busów do kontroli ważenia wykorzystywany był między innymi motocykl Kawasaki GTR 1400, którego ITD używa np. do ściągania pojazdów chcących ominąć punkty pomiarowe.

Akcja śląskich „krokodylków” poskutkowała stwierdzeniem 16 przypadków przekroczenia DMC. Niechlubny „rekordzista” ważył aż 7,1 tony, czyli 100% więcej, niż mógł ważyć cały pojazd wraz kierowcą i ładunkiem.

W wszystkich przypadkach inspektorzy ITD nałożyli na kierowców mandaty karne i wydali nakazy doprowadzenia pojazdu do stanu zgodnego z wpisem w dowodzie rejestracyjnym, więc wszyscy zatrzymani busiarze musieli zorganizować przeładunek.

Źródło zdjęć: WITD Katowice

Podziel się: