Reklama

Bus z Polski a za kierownicą Białorusin. Na wadze ponad 6 ton

Bus z Polski a za kierownicą Białorusin. Na wadze ponad 6 ton

Niemieccy policjanci zatrzymali na autostradzie A9 busa z Polski. Auto prowadził Białorusin. Pomiar wagi wykazał ponad 6 ton.

W piątek 3 lutego około godziny 15:40 funkcjonariusze z komisariatu autostradowego zwrócili uwagę na zarejestrowane w Polsce Iveco Daily, które zatrzymano w pobliżu węzła Eisenberg.

Międzynarodówka na bliźniakach jadąca „A9-tką” w kierunku Berlina została zatrzymana z uwagi na podejrzenie przeładowania.

Reklama

Po skierowaniu busa na ważenie okazało się, że faktycznie zarejestrowany jako 3,5-tonowy pojazd waży realnie o około 73% więcej niż pownien.

W związku z wynikiem na poziomie 6060 kg 35-letni kierowca z Białorusi musiał wpłacić na miejscu kaucję w wysokości 495 euro oraz otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego towaru.

PS: Na koniec można by się zastanowić czy tak skompletowane Iveco Daily gwarantuje jakąś większą ładowność w okolicach chociażby 900 kg. Ale tutaj – jak można się domyślać – ktoś kto konfigurował i podwozie i samą zabudowę wiedział, że Ivan na bliźniakach z firanką nie będzie wozić po 900 kg a po 2900 kg 😉

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Ggg

    Chyba wszystkie Iveco lub Mascoty do 3,5t są przeładowane. Wyszła kiedyś wersja sprintera z kabiną pasażerska i wywrotką, masa załadunku 450kg🤣. W Niemczech po 5 latach jazdy na kat. B można się starać o prawo jazdy do 7t. właśnie żeby móc legalnie prowadzić takie busy. Wiem że znajomy kiedyś dostał takie uprawnienia, nie wiem czy nadal to obowiązuje.

Komentarze zamknięte.