Reklama
stats

Sprinter na slickach a na wadze 5 ton. Skończyło się deportacją

Sprinter na slickach a na wadze 5 ton. Skończyło się deportacją

Niemiecka policja zatrzymała Sprintera, którego kierowca jeździł na slickach a na wadze wyszło niemal 5 ton. Skończyło się deportacją.

Wszystko zaczęło się od spostrzegawczego policjanta na służbowym motocyklu, który w poniedziałek 20 listopada jadąc przez Elberfelder Strasse w mieście Haan nieopodal Düsseldorfu zwrócił uwagę na wyglądającego na przeładowanego Mercedesa Sprintera.

Po skierowaniu pojazdu na wagę okazało się, że zarejestrowany na 3,5 tony bus ważył realnie 4950 kilogramów, co oznacza przekroczenie DMC o około 42%.

Reklama

W trakcie czynności wyszło także na jaw, że obie opony na przedniej osi były już skrajnie wyeksploatowane – struktura osnowy była już nawet widoczna gołym okiem na jednej z opon.

Za wspomniane wykroczenia odpowiadać teraz będzie nie tylko kierowca Sprintera, ale też właściciel pojazdu a dalsza jazda została zakazana.

Do tego podczas czynności kontrolnych okazało się, że pojazd, którym podróżowały 3 osoby, prowadzony był przez 28-latka, który przybywał na terenie Niemiec nielegalnie. Funkcjonariusze z komendy w Mettmann nie mieli więc innego wyjścia i poinformowali o tym tamtejszy urząd imigracyjny.

Ostatecznie 28-latek z Macedonii Północnej został zatrzymany i po uzyskaniu postanowienia sądu ma zostać natychmiast deportowany do swojego kraju a poza tym zostanie wszczęte też postępowanie karne w związku z podejrzeniem nielegalnego pobytu.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: