Reklama

Przeciążony o ponad 2 tony bus na łysych oponach

Przeciążony o ponad 2 tony bus na łysych oponach

Jeden z zatrzymanych na DK 74 busów wykonywał transport krajowy na łysych oponach. Drugi pojazd nie został dopuszczony do ruchu.

Świętokrzyscy inspektorzy ITD z oddziału terenowego w Opatowie prowadzili w piątek 18 sierpnia działania na punkcie w miejscowości Piórków.

Jeden z zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów wykonywał krajowy przewóz rzeczy, ale w tym wypadku 3,5-tonowe DMC zostało znacznie przekroczone.

Reklama

Iveco Daily w barwach dużego operatora logistycznego ważyło realnie 5600 kg a do tego okazało się, że przednie ogumienie jest niemal całkowicie pozbawione bieżnika.

Przewożący w ładowni m.in. sprzęt AGD dostawczak miał niemal „łyse” przednie opony za co inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny busa.

Ostatecznie kierowca Dajlaka z windą ukarany został mandatem karnym w wysokości 2100 złotych. Do tego „Krokodyle” za pokwitowaniem zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy.

Kolejnym Iveco Daily wytypowanym do kontroli też było Iveco Daily, ale – o dziwo – w oficjalnym komunikacie nie pojawiło się nić o przekroczeniu DMC!

Niedopuszczone do ruchu Daily miało ważne badanie techniczne do 1 lutego 2023 roku.

Po sprawdzeniu danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów inspektorzy ITD stwierdzili, że to Daily nie jest dopuszczone do ruchu – właściwy organ nie wydał w ogóle dowodu rejestracyjnego. Ponadto termin badania technicznego upłynął na początku lutego.

Również i w tym drugim przypadku wydano zakaz dalszej jazdy a kierujący otrzymał mandat karny kredytowany w kwocie 1500 złotych oraz 3 punkty karne.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: