Reklama

Ważącą 5 ton Masterką bez prawa jazdy – do tego na łysych oponach

Ważącą 5 ton Masterką bez prawa jazdy – do tego na łysych oponach

„Krokodyle” z Małopolski zatrzymali kierowcę, który jechał ważącą 5 ton Masterką bez prawa jazdy – do tego na łysych oponach i z rozbitym lusterkiem.

W czwartek 26 lipca małopolscy inspektorzy ITD prowadzili kontrole przy drodze krajowej nr 7 w znanym punkcie na parkingu nieopodal miejscowości Brzuchania nieopodal Miechowa.

Zobacz też: Test: Renault Master – z zabudową warsztatową (wideo, zdjęcia)

Reklama

Wśród zatrzymanych do sprawdzenia pojazdów było Renault Master przystosowane do transportu międzynarodowego, którego młody kierowca – jak się szybko okazało – nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta.

Po sprawdzeniu rzeczywistej wagi busa wyszło, że jest on przeładowany o 1,5 tony a dalsze czynności inspektorów wykryły nadmiernie zużyty bieżnik opon oraz rozbite jedno z zewnętrznych lusterek.

W związku z popełnionymi przewinieniami młody „szofer” otrzymał 1000-złotowy mandat, a do tego „Krokodyle” zabrały dowód rejestracyjny Masterki, która trafiła ostatecznie na parking administracyjny.

Reasumując, podobno ciężko znaleźć dobrego kierowcę, ale teraz już chyba takie czasy nastały, że niektórzy mają problem znaleźć kogoś z czynnym prawem jazdy 😉

Źródło zdjęć: WITD Kraków

Podziel się: