Nowe Renault Master pojawić się ma w połowie 2019 roku

Nowe Renault Master pojawić się ma w połowie 2019 roku

Według potwierdzonych przez portal dostawczakiem.pl informacji nowe Renault Master pojawić się ma w połowie 2019 roku i bazować będzie na obecnej generacji.

Po rozmowie z dwoma różnymi i niezależnymi od siebie źródłami już wiadomo, że produkowane od 2010 roku Renault Master III generacji (typoszereg X62) pojawi się w mocno odświeżonej postaci w połowie 2019 roku.

Zobacz też: Test: Renault Master – z zabudową warsztatową (wideo, zdjęcia)

Reklama

Nie będzie to jednak całkowicie nowa konstrukcja – auto bazować będzie na obecnej generacji X62 i dalej będzie produkowane we francuskich zakładach SOVAB w Batilly.

Renault Master 2019 na pewno doczeka się nowej stylistyki nadwozia i wnętrza, a na liście wyposażenia pojawią się nowoczesne układy wspomagające aktywnie kierowcę.

Przy okazji modernizacji Masterki raczej nie pojawi się nowa jednostka napędowa, bo silnik M9T przeszedł całkiem niedawno (w połowie 2016 roku) modernizację w związku z wprowadzeniem normy Euro 6 do lekkich pojazdów użytkowych.

Dodatkowo to sprawdzona i trwała konstrukcja, więc być może Renault zastosuje podobny zabieg, jak Mercedes-Benz w przypadku nowego modelu Sprinter, którego typoszereg W907 (tylnonapędowy) oraz W910 (przednionapędowy) korzysta z dotychczas stosowanych jednostek 2.1 R4 oraz 3.0 V6.

Pewne jest też to, że w ofercie nie zabraknie elektrycznego Renault Master Z.E, które już teraz jest dostępne m.in. na francuskim rynku.

Wiadomo też, że w Batilly nie będzie produkowany Opel Movano, którego kolejne wcielenie będzie konstrukcyjnym klonem Citroena Jumpera i Peugeota Boxera.

Źródło zdjęcia: Renault

Podziel się: