Reklama

Sprinter na drutach a kierowca z nieważnymi uprawnieniami

Sprinter na drutach a kierowca z nieważnymi uprawnieniami

Zatrzymany na obwodnicy Wrocławia dostawczy Mercedes Sprinter jeździł na drutach a nie oponach. Do tego kierowca miał nieważne uprawnienia.

Dzisiaj, czyli w czwartek 7 września „Krokodyle” zatrzymali na obwodnicy Wrocławia wytypowali do kontroli wagi dostawczego Mercedesa Sprintera poruszającego się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 372.

Warto odnotować, że 3,5-tonowy bus mieścił się w dopuszczalnej masie całkowitej, jednak problemem był stan ogumienia na osi prowadzącej dostawczaka.

Reklama

Zużyte dosłownie do osnowy opony (zwłaszcza z prawej strony) były wystarczającym powodem, aby wrocławscy inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny białej „906-tki”.

Zatrzymany do zważenia Sprinter nie był przeładowany, ale stan przedniego ogumienia pozostawiał wiele do życzenia.
Stan przedniej lewej opony można określić ironicznie jako semi-slick…

W trakcie weryfikacji dokumentów kierowcy okazało się, że prowadzący dostawczaka nie powinien w ogóle siadać za kierownicę – powodem był ważność badań lekarskich, który upłynął w kwietniu 2023 roku.

Mężczyzna tłumaczył inspektorom, że chciał wyświadczyć przysługę koledze i dlatego wsiadł „kółko” Sprintera. W związku z tym „Krokodyle” sporządzili wobec kierowcy wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: