Bus z Polski spłonął na niemieckiej autostradzie A4 pod Jeną

Bus z Polski spłonął na niemieckiej autostradzie A4 pod Jeną

Jak informują niemieckie służby polskie Renault Master spłonęło na niemieckiej autostradzie A4 pod Jeną. Wcześniej doszło do kolizji.

Według informacji podanych przez policję z Turyngii do pożaru Renault Master z zabudową do transportu dalekosiężnego doszło w piątek 26 stycznia na autostradzie A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Przybyłe na miejsce służby ustaliły, że we wczesnych godzinach porannych pomiędzy węzłami Bucha i Magdala zapalił się bus, którego kierowcą był obywatel Polski.

Reklama

Według prowadzącego „międzynarodówkę” mężczyzny pożar poprzedziło zderzenie z dzikim zwierzęciem – po zjechaniu na pas awaryjny ogień objął kabinę busa a następnie przeniósł się na ładownię.

W ramach prowadzonych działań ratunkowo-porządkowych „A4-ka” w miejscu zdarzenia musiała być całkowicie zamknięta przez godzinę. Do tego na pewien czas zamknięto tunele Jagdberg i Lobdeburg w kierunku Frankfurtu.

Na szczęście kierowca Masterki nie odniósł żadnych obrażeń. Niemieckie służby wyceniły wysokość szkód materialnych na 25 000 euro.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: