Reklama
stats

Caddy 2.0 TDI to 4-milionowe auto wyprodukowane przez VW Poznań

Caddy 2.0 TDI to 4-milionowe auto wyprodukowane przez VW Poznań

Zakłady VW Poznań świętowały w minionym tygodniu jubileusz wyprodukowania 4-milionowego pojazdu, którym było Caddy V z silnikiem 2.0 TDI.

W piątek 10 lutego spółka VW Poznań poinformowała, że jej zakłady w Antoninku opuścił 4-milionowy samochód.

Jubileuszowy egzemplarz to Caddy V generacji z wysokoprężnym silnikiem o mocy 122 KM wyposażony m.in. w  7-biegową automatyczną skrzynię biegów DSG z łopatkami przy kierownicy, skórzaną multifunkcyjną kierownicę, kamerę cofania, czy zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia, obręcze kół ze stopów lekkich, czarne relingi dachowe oraz dodatkowy pakiet akustyczny. Widoczny na zdjęciu głównym jeszcze w lakierni to osobowa wersja Caddy, która trafić ma do polskiego klienta.

Reklama

Przy okazji warto wspomnieć, że historia montażu i produkcji samochodów z grupy Volkswagena w Wielkopolsce sięga roku 1993.

Wtedy w nowo powstałej spółce Volkswagen Poznań, uruchomiono montaż w systemie SKD (ang. semi-knocked-down) najpierw Volkswagena Transportera, a później m.in. Skody Octavii, Skody Fabii, Volkswagena Passata, czy Volkswagena Polo.

Przełom nastąpił w roku 2003, gdy po modernizacji zakładu uruchomiono w nim pełną produkcję w systemie CKS ( ang. completely-knocked-down) Volkswagena Transportera oraz Volkswagena Caddy.

Od tamtej pory zakłady Volkswagen Poznań są jedyną fabryką na świecie, w której produkowany jest ten model.

Drugim wielkim przełomem był 2016 rok i otwarcie drugiej fabryki samochodów w Białężycach koło Wrześni, gdzie powstaje Volkswagen Crafter (oraz zbudowany na jego podzespołach kamper Volkswagen Grand California) i bliźniaczy MAN TGE a także elektryczne wersje oby tych konstrukcyjnych klonów, czyli e-Crafter oraz eTGE.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: