Reklama
stats

Cennik VW ID. Buzz Cargo od 245 877 zł brutto. Ładownia? Na 2 EP

Cennik VW ID. Buzz Cargo od 245 877 zł brutto. Ładownia? Na 2 EP

Polski cennik elektrycznego Volkswagena ID. Buzz Cargo zaczyna się od 245 877 zł brutto. Ładownia pomieści tylko 2 EP i ma kubaturę 3,9 m3.

Wczoraj polskie przedstawicielstwo Volkswagena poinformowało o zaprezentowaniu cennika swojego najnowszego dostawczego modelu napędzanego silnikiem elektrycznym.

VW ID. Buzz Cargo, bo o nim mowa, wyposażony jest w baterię trakcyjną o pojemności 77 kWh netto (82 kWh brutto), która – według deklaracji producenta – pozwalać ma na przejechanie do 424 kilometrów.

Reklama

Zobacz też: Volkswagen ID. Buzz Cargo – 204 KM i bateria 77 kWh

VW ID. Buzz Cargo napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 204 KM. Maksymalny moment obrotowy dochodzący do 310 Nm prekazywany jest na tylną oś, przez co średnica zawracania ma nie przekraczać 11 metrów.

Co ważne, ładowanie akumulatora może odbywać się prądem stałym z mocą dochodzącą do 170 kW, a to ma sprawić, że podładowanie litowo-jonowej baterii od 5 do 80% trwać powinno około 30 minut.

Jak na razie dostępny ma być tylko furgon z krótszą wersją nadwoziową. W każdym razie zbudowany na platformie MEB elektryczny dostawczak napędzany silnikiem o mocy 204 KM, który generuje 310 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Polski cennik VW ID. Buzz Cargo startuje od 199 900 zł netto/245 877 zł brutto a pierwsze egzemplarze trafić mają do klientów jesienią 2022 roku.

W standardzie bezemisyjny furgon Volkswagena otrzymał m.in. automatyczną klimatyzację, reflektory LED, wielofunkcyjną kierownicę oraz systemy bezpieczeństwa, jak Front Assist (system aktywnego monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu)z funkcją monitorowania pieszych i rowerzystów) czy Lane Assist (układ wspomagania utrzymania pojazdu na pasie ruchu).

Podziel się: