Reklama

Uderzył w drzewo chcąc ominąć busem dziki. I jeszcze dostał mandat

Uderzył w drzewo chcąc ominąć busem dziki. I jeszcze dostał mandat

W Dąbrowie Górniczej kierujący busem uderzył w drzewo chcąc ominąć dziki przebiegające przez drogę. Na koniec dostał mandat od policji.

W wyniku uderzenia w drzewo niemal doszczętnie została zmiażdżona prawa strona kabiny busa.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 18 października na ul. Kazimierzowskiej w Dąbrowie Górniczej około 6:15 rano.

Jak wynika z wersji prowadzącego VW Craftera, bezpośrednio przed busem wybiegły na drogę dziki a kierowca próbując je ominąć zjechał w prawo wprost w drzewo. Na szczęście kierowca przeżył, ale przybyli na miejsce strażacy z Dąbrowy Górniczej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia karetki pogotowia.

Reklama

Kiepska jakość drogi, gorsza widoczność czy dzika zwierzyna – w tym przypadku kierowcy Craftera udało się wyjść z kolizji cało. Gorzej z autem…

Ostatecznie trzeźwy 26-letni kierowca Craftera został przewieziony do szpitala na badania, ale na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Warto też dodać, że przybyli na miejsce policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 300 złotych, ale bez punktów karnych.

Przy okazji przypomnę, że policjant czy inspektor ITD zawsze może odstąpić od wymierzenia grzywny i zastosować wobec kierowcy pouczenie.

Źródło zdjęć: KM PSP Dąbrowa Górnicza

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × cztery =