Ciężarówka wjechała w Iveco Daily – obaj kierowcy trafili do szpitala

Ciężarówka wjechała w Iveco Daily – obaj kierowcy trafili do szpitala

W Lublinie ciężarówka z naczepą wjechała w dostawcze Iveco Daily. Prowadzący zestaw był reanimowany. Ostatecznie kierowcy trafili do szpitala.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło we wtorek 3 sierpnia około godziny 18:00. Na ulicy Jana Kasprowicza prowadzący ciągnik siodłowy marki Volvo zjechał na przeciwną stronę drogi doprowadzając do zderzenia z jadącym tamtędy busem.

W wyniku wypadku w kabinie Iveco Daily zakleszczony został kierowca a drugiemu mężczyźnie z Volvo pomocy przedmedycznej udzielali świadkowie, bowiem stracił on przytomność a potem doszło do zatrzymania akcji serca.

Reklama

Zobacz też: Mercedes Sprinter 907 jako kabriolet za 490 770 złotych

Przybyli na miejsce strażacy przeprowadzili skuteczną akcję z wykorzystaniem m. in. defibrylatora AED i odratowany kierowca ciągnika siodłowego trafił do szpitala.

Jednocześnie ratownicy musieli wyciąć rannego kierowcę busa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, który także trafił do szpitala.

Utrudnienia w tym miejscu trwały ponad godzinę. Teraz lubelska policja ustala przyczyny zdarzenia, w tym, czy kierowca zestawu zasłabł za kierownicą.

Źródło zdjęć: PSP Lublin

Podziel się: