Reklama

Citroën Jumper w stylizacji na Typ H w cenie od 42 900 euro

Citroën Jumper w stylizacji na Typ H w cenie od 42 900 euro

Włoska firma FC Caselani Automobili ogłosiła niedawno, że fabrycznie nowy Citroën Jumper w stylizacji na kultowy furgon Typ H kosztować będzie 42 900 euro.

FC Caselani Automobili to włoskie przedsiębiorstwo, które tworzy dwóch projektantów: Włoch Fabrizio Caselani oraz Wegier David Obendorfer.

Zobacz też: Nowy Citroën Typ H, czyli Jumper w retro stylizacji

Reklama

Obaj panowie zaprojektowali na 70-lecie powstania kultowego już Citroëna Typ H specjalny body kit, dedykowany do współczesnych dostawczaków. A dokładniej chodzi o Citroëna Jumpera, Fiata Ducato oraz Peugeota Boxera – jedynym warunkiem jest rok produkcji – od 2006 roku w wzwyż).

Początkowo specjalnych zestawów stylizacyjnych miało być tylko 70 kompletów, ale chyba włoska firma nie poprzestanie na tak skromnej ilości.

Od września 2017 roku FC Caselani Automobili chce rozpocząć montaż swoich zestawów na nowych, jak i używanych pojazdach w wersji furgon (także z napędem 4×4), a od grudnia także dla autolawet, kamperów, czy food trucków.

Zobacz też: Test: Citroën Berlingo II Van 1.6 HDi – praktyczny furgon (wideo, zdjęcia)

Ponadto FC Caselani Automobili chce także od 2018 roku oferować kampera na bazie furgonu (tzw.campervan).

Jednocześnie za rok włoskie przedsiębiorstwo ma w planach rozpocząć zbieranie zamówień na sprzedaż zestawów do samodzielnego montażu.

Źródło zdjęć: FC Caselani Automobili

Podziel się: