Reklama

Citroen Jumpy z pakietem stylistycznym Carroserie Caselani

Citroen Jumpy z pakietem stylistycznym Carroserie Caselani

Po Typ H przyszedł czas na HG – Citroen Jumpy z pakietem stylistycznym Carroserie Caselani dostępny już jest w przedsprzedaży.

Dla autolawety na bazie Citroena Jumpera X290 sam zestaw Caselani Automobili kosztuje 10 800 euro (bez VAT). W cenie jest jednak montaż i lakierowanie elementów pod kolor bazowego pojazdu.

Włoska firma Caselani Automobili trzy lata temu zaprezentowała body kit przekształcający Citroena Jumpera w legendarnego Citroena Typ H.

Taki retro-zestaw przeobrażający zwykłe auto dostępny był m.in. dla autolawet, food-trucków, brygadówek, kamperów, ale też i zwykłych furgonów czy nawet podwozi do zabudowy.

Reklama

Przykładowo kompletnie przestylizowany nowy Citroen Jumper X290 z nadwoziem furgon L3H2 i 3,5-tonowym DMC wyceniono na 40 000 euro (bez VAT).

Zobacz też: Citroën Jumper w stylizacji na Typ H w cenie od 42 900 euro

Na powyższej grafice zaprezentowany jest najkrótszy furgon o długości 4,6 metra. Ale włoska firma przygotowała też body kity dla srednich i najdłuższych wersji Citroena Jumpy i jego odpowiedników.

Teraz włoska manufaktura przedstawiła podobny zestaw dla mniejszych dostawczaków i minibusów bazujących na typoszeregu K Zero.

Upodobniający do charakterystycznego francuskiego dostawczaka z marszczoną blachą zestaw stylistyczny nadać powinien nie tylko do Citroena Jumpera i osobowej odmiany SpaceTourer.

Z powodzeniem retro kit pasować powinien do bliźniaczych modeli, typu Peugeot Expert/Traveller, Toyota PROACE/PROACE Verso, a nawet Opla Vivaro/Zafira Life.

Zobacz też: Test: Opel Vivaro C – fabryczna brygadówka (wideo, zdjęcia)

A tutaj zestaw retro dla najdłuższej wersji minibusa K Zero 🙂

W przypadku Type HG od razu firma Caselani Automobili przygotowała kity stylistyczne dla furgonów, brygadówek oraz całkowicie przeszklonych minibusów.

Oczywiście taki zestaw stylistyczny nie będzie tani, chociaż na pewno potrafi przykuć oko.

Bo w przypadku food-trucka, czy firmowego „blaszaka” jeżdżącego na targi branżowe odpowiednia prezencja może mieć jednak spore znaczenie.

Źródło zdjęć: Caselani Automobili

Podziel się: