Reklama

Corsa wjechała w Iveco Daily z lawetą. Zestaw wpadł w pieszych

Corsa wjechała w Iveco Daily z lawetą. Zestaw wpadł w pieszych

W Puławach kierowana przez 78-latka Corsa wymusiła pierwszeństwo prowadzącemu Iveco Daily z lawetą. Rozpędzony zestaw wpadł w pieszych.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek 18 listopada w Puławach. Około godziny godziny 16:00 78-latek prowadzący Opla Corsę jadąc ulicą Lubelską podczas skręcania w lewo w ulicę Norwida nie ustąpił pierwszeństwa zestawowi składającego się z Iveco Daily z podpiętą lawetą.

W wyniku zderzenia jadąca od strony Lublina autolaweta z przyczepą wypadła z drogi i zmiotła sygnalizatory przy przejściu dla pieszych a następnie wpadła w dwoje pieszych.

Reklama

Zarówno 39-latka i 41-letni mężczyzna trafili do szpitala w Krakowie. Ponadto ucierpiał też także jeszcze jeden pieszy – 52-latek uderzony został oderwanym elementem z jednego z pojazdów.

Obaj kierowcy, którzy brali udział w piątkowym wypadku w Puławach, byli trzeźwi.

Przewiezieni do szpitala zostali też 34-letni kierowca Iveco i podróżująca z nim 43-letnia pasażerka.

Na szczęście po udzieleniu im pomocy i przeprowadzeniu badań, 4 osoby nie wymagały dalszego hospitalizowania. W szpitalu pozostała jedynie najciężej poszkodowana 39-letnia piesza.

Puławscy funkcjonariusze przeprowadzili badanie obu kierowców biorących udział w zdarzeniu na zawartość alkoholu – obaj mężczyźni byli trzeźwi. Teraz służby będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego wypadku.

Dzisiaj natomiast puławscy policjanci opublikowali nagranie wideo pokazujące cały przebieg piątkowego zdarzenia na ulicy Lubelskiej (film osadzony został powyżej).

Źródło zdjęć i wideo: Policja

Podziel się: