Reklama

Daily uderzyło w zestaw a do wyrwanej izotermy wjechała Fabia

Daily uderzyło w zestaw a do wyrwanej izotermy wjechała Fabia

Na słowackiej trasie D1 dostawcze Iveco Daily uderzyło w stojący na pasie awaryjnym zestaw. Chwilę potem do wyrwanej izotermy wjechała Fabia.

W uszkodzonego DAF-a z naczepą wjechał rozpędzony bus z agregatem chłodniczym.

Do groźnego zdarzenia w czwartek 23 lutego za Pieszczanami w kierunku Trnawy. Najpierw w stojącą na pasie awaryjnym najechało dostawcze Iveco Daily z zabudową chłodniczą, w której przewożono mięso.

Siła uderzenia była tak duża, że aż wyrwało zabudowę z busa a następnie znalazła się ona na asfalcie. Co ciekawe, jadący w tym samym kierunku kierowca Skody Fabii nie mając czasu na reakcję wjechał do wnętrza izotermy.

Reklama

W oderwaną od busa izotermę wjechał kierowca Skody Fabii.

Chociaż zmiażdżeniu uległa niemal cała prawa strona kabiny Iveco, prowadzący chłodnię mężczyzna z niezagrażającymi życiu obrażeniami trafił do szpitala na badania.

Słowaccy policjanci poddali badaniu alkomatem wszystkich kierowców – wszyscy biorący udział w tej kolizji byli trzeźwi.

Lokalne służby zamknęły autostradę w kierunku Trnawy na ponad 2 godziny z powodu dokumentacji wypadku i usunięcia uszkodzonych pojazdów z drogi. Warto też dodać, że całą sytuację na autostradzie D1 pod Pieszczanami zarejestrowała kamera monitoringu a nagranie udostępnione zostało przez słowacką policję.

Źródło zdjęć: HaZZ

Podziel się: