Reklama
stats

GITD wysyła wezwania do przewoźników. Tylko 21 dni na odpowiedź

GITD wysyła wezwania do przewoźników. Tylko 21 dni na odpowiedź

W ostatnich tygodniach GITD wysyłało wezwania do przewoźników posiadających licencję wspólnotową. Na odpowiedź jest tylko 21 dni.

Niektórzy przewoźnicy drogowi posiadający licencję wspólnotową na zarobkowy drogowy transport rzeczy otrzymali pismo od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, na które trzeba odpowiedzieć w ciągu 21 dni od otrzymania wspomnianego wezwania.

GITD prosi w przesłanej korespondencji m.in. do przedstawienia kserokopii certyfikatu kompetencji zawodowych osoby zarządzającej transportem w firmie, czy wykazu pojazdów wykorzystywanych do transportu międzynarodowego.

Reklama

Ponadto w wezwaniu jest też mowa o oświadczeniu dotyczącym bazy eksploatacyjnej, która spełniać musi odpowiednie kryteria, w tym, aby liczba miejsc postojowych gwarantowała zaparowanie co najmniej 1/3 liczby pojazdów zgłoszonych przez przewoźnika.

W tym przypadku chodzi o tytuł prawny do dysponowania taką bazą eksploatacyjną i w grę wchodzić może np. wyciąg z księgi wieczystej lub umowa dzierżawy terenu.

Wymagane formularze – w tym wypadku OC, ON, WPC i OB – to te same druki, które załącza się do wniosków o licencję i można je pobrać ze strony internetowej GITD.

– W ostatnich tygodniach można zauważyć wzmożoną ilość kontroli z GITD dotyczących spełnienia warunków do uzyskania licencji. Zgłasza się do nas wielu przedsiębiorców z prośbą o pomoc w odpowiedzi na otrzymane wezwania – informuje Edyta Brodawka z transportowcy.com.pl dodając, że w niektórych przypadkach GITD wysyłał nadzór budowlany, żeby sprawdził bazę eksploatacyjną.

Warto pamiętać, że wszystkie dokumenty wymagane w wezwaniu można złożyć w GITD osobiście lub wysłać pocztą albo kurierem, ale wtedy trzeba koniecznie zachować potwierdzenie nadania przesyłki.

Źródło zdjęć: dostawczakiem.pl. transportowcy.com.pl

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Marian kierownik busa

    Wreszcie się wzięli za tych dziadów! Zrobić w końcu porządek z transportową patologią…

  2. Rozczarowana udostępniaczka

    Fajnie sobie szło zarobić a teraz człowiekowi utrudniają życie

Komentarze zamknięte.