Reklama

DMC 7490 kg też za mało. A 10 na 10 busów przeładowanych

DMC 7490 kg też za mało. A 10 na 10 busów przeładowanych

Niektórzy chcieliby zwiększyć DMC dla busów do 7490 kg, ale to też mogłoby być za mało. W każdym razie 10 na 10 busów było przeładowanych.

We wtorek 27 lutego inspektorzy ITD z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili działania na drodze ekspresowej S3 w okolicach Sulechowa.

Akcja ukierunkowana na 3,5-tonowe pojazdy użytkowe zakończyła się sprawdzeniem 10 dostawczaków. Wszystkie były przeładowane a najcięższy bus ważył 6850 kg.

Reklama

Łącznie lubuscy „Krokodyle” ukarali wszystkich kierowców przeładowanych busów mandatami na łączną kwotę 19 400 zł, czyli średnio po ponad 1900 zł. Oprócz tego kierowcom zakazano dalszej jazdy do momentu przeładowania nadwyżki towaru na inne pojazdy.

Zatrzymane na „S3-ce” pod Sulechowem busy przewoziły przede wszystkim artykuły spożywcze.

Warto jednak dodać, że również we wtorek w tym samym czasie inspektorzy z Zielonej Góry na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie pod Świebodzinem zatrzymano mającą 7490 kg DMC „solówkę”.

Po zważeniu okazało się, że ciężarówka już na kategorię C jest przeładowana – realna masa wyniosła 11 800 kg, czyli o 4310 kg za dużo.

W przypadku tego transportu z Niemiec do Polski prowadzącego 7,5-tonówkę ukarano mandatem karnym w wysokości 3000 zł a pojazd usunięto z drogi na parking strzeżony oczywiście na koszt firmy będącej w prawej dyspozycji auta.

Poza grzywną dla szofera inspektorzy wszczęto postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa. Warto dodać, że za dopuszczenie do wykonywania przewozu drogowego pojazdem lub
zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 12 tony, w przypadku przekroczenia DMC powyżej 25% DMC kara wynosi 5000 zł i jest to „NN-ka”, czyli najwyższe naruszenie.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Borek

    bardzo dobrze niech się wezmą za busy w pl i EU. zrobią tacho i niech zwiększa dmc do 5t.
    i niech sypią poważnymi mandatami. Bo wiecie co ? te ssmieszne dwa tysiące czy trzy tysiące kary czy tam ile. każdy podciera sobie tym dupę. często im się opłaca wziąć ryzyko i dostać mandat. jeden transport wpadnie 100 przejedzie. wszyscy szczęśliwy. nawet jak by taki jeden mandat z 20 tysi kosztował to dużo by nie zabolało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jeden =