Reklama
stats

Na 10 busów aż 9 było przeciążonych i 2 niesprawne

Na 10 busów aż 9 było przeciążonych i 2 niesprawne

Lubelskie „Krokodyle” przeprowadzili akcję ukierunkowaną na lekkie pojazdy użytkowe. Na 10 busów aż 9 było przeciążonych, w tym 2 niesprawne.

Na krajówce bez zmian. W miniony piątek 13 października inspektorzy ITD skupili się na pojazdach dostawczych do 3,5 tony DMC.

W ramach prowadzonych działań wykorzystano m.in. motocykl aby wytypowane do sprawdzenia busy sprowadzić z okolic lubelskich centrów logistycznych oraz placów budów na punkt wagowy zlokalizowany w Kalinówce nieopodal stacji paliw i trasy S17.

Reklama

Łącznie poddano ważeniu 10 busów a w 9 przypadkach rzeczywista masa przekraczała parametr DMC wpisany w dowód rejestracyjny.

Na placu w Kalinówce sprawdzono łącznie 10 pojazdów ciężarowych do 3,5 tony DMC (według wpisu w dowodzie rejestracyjnym). Wśród nich aż 9 było przeładowanych.

„Rekordzistą” tego dnia był pojazd ważący 7,1 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 tony, za co kierujący otrzymał maksymalny w tym wypadku mandat karny wynoszący 3000 złotych. Oczywiście, aby kontynuować jazdę zbyt ciężkie pojazdy musiały zostać rozładowane na miejscu kontroli, przez co – jak podkreślają lubelscy „Krokodyle” – w krótkim czasie w Kalinówce powstał niemały punkt przeładunkowy.

Aby odciążyć niektóre pojazdy, na plac podjeżdżały 2 a w jednym wypadku nawet 3 inne auta, na które przeładowano nadmiarowy ładunek.

Ponadto wśród skontrolowanych tego dnia dostawczaków zatrzymano także 2 dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: