Reklama

Dodge ProMaster, czyli V6 i 280 KM w amerykańskim Fiacie Ducato

Dodge ProMaster, czyli V6 i 280 KM w amerykańskim Fiacie Ducato

Na allegro.pl jest do kupienia Dodge ProMaster – V6 i 280 KM w amerykańskim Fiacie Ducato? No z takim silnikiem to ten bus już musi latać!

Fiat Chrysler Automobiles to międzynarodowy koncern, który oferuje w Europie użytkowe Ducato, które na amerykańskim rynku sprzedawane jest jako Dodge ProMaster.

O ile na Starym Kontynencie najmocniejszym silnikiem w Dukacie jest jednostka 2.3 MultiJet II o mocy 177 KM, to w USA czy Kanadzie w gamie silnikowej ProMastera oferowana jest m.in. „V6-ka” o mocy 280 KM.

Reklama

Zobacz też: Test: Fiat Ducato 2.3 Multijet2 – 180 KM bez AdBlue (wideo, zdjęcia)

No i ostatnio na allegro.pl pojawił się taki Dodge ProMaster 3.6 V6 VVT. Biała „blaszka” z 2016 roku jest do obejrzenia w Trójmieście i według sprzedającego po zamontowaniu instalacji LPG, będzie to bardzo dobra alternatywa dla silnika Diesla.

Do tego sama przyjemność z jazdy musi być niemała, gdyż przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosić ma tylko 8,1 sekundy… Ja co prawda nie znalazłem takich danych na stronie Dodge’a, ale na pewno przednie opony będą musiały mocno się napracować, żeby odnaleźć trakcję w momencie ostrego sprintu, zwłaszcza na śliskiej nawierzchni.

Do tego we wnętrzu warto zwrócić uwagę na inny panel sterowania wentylacją oraz dźwignię 6-stopniowej automatycznej przekładni, która standardowo montowana jest z jednostką 3.6 z rodziny Pentastar.

Jeżeli któryś z szanownych Czytelników miałby ochotę na zakup takiego ProMastera, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: allegro.pl

Podziel się: