Donos i kontrole busów wożących spożywkę dla znanej sieci

Donos i kontrole busów wożących spożywkę dla znanej sieci

Dolnośląscy inspektorzy po donosie jednego z kierowców przeprowadzili kontrole busów wożących spożywkę dla znanej sieci sklepów.

W środę 17 stycznia dolnośląscy inspektorzy ITD przeprowadzili działania kontrolne na wniosek kierowcy, który poinformował „Krokodyli”, że przewozy realizowane dla jednej z dużych sieci sklepów detalicznych odbywają się znacznie przeładowanymi busami.

Podczas działań na alei Karkonoskiej we Wrocławiu oraz w Tyńcu Małym „Krokodyle” zważyli łącznie 10 pojazdów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i każdy z nich był mocno przeładowany.

Reklama

Najcięższy ze skontrolowanych busów ważył 7200 kg. Ostatecznie wszystkich kierowców naruszających przepisy ukarano mandatami karnymi, a wrocławscy inspektorzy do tego nakazali rozładunek nadmiaru towaru na inne pojazdy.

Wśród zatrzymanych 3,5-tonowych busów najcięższy ważył o 3,7 tony więcej niż powinien.

Na koniec dodam, że nie pamiętam sytuacji przez te ponad 8 lat odkąd prowadzę dostawczakiem.pl, aby to inspektorzy zorganizowali kontrole wagowe busów w ramach reakcji na tzw. wniosek społeczeństwa.

Kto wie, może teraz takich specjalnych akcji podyktowanych skargami czy po prostu donosami będzie więcej, bo jak widać na załączonym powyżej przykładzie, informacja o przeładowanych busach jednej z sieci handlowej nie okazała się bezpodstawna.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: