Reklama

Kontrole busów na DK 19 – jeden z busów na pusto był przeładowany

Kontrole busów na DK 19 – jeden z busów na pusto był przeładowany

Inspektorzy z ITD we wtorek przeprowadzili kontrole busów na DK 19. Wśród zważonych pojazdów jeden już na pusto był przeładowany.

Kontynuowanie transportów było możliwe po rozładunku na miejscu kontroli.

Podlascy „Krokodyle” we wtorek 14 lutego prowadzili w Białymstoku na drodze krajowej nr 19 kontrole ukierunkowane na 3,5-tonowe auta dostawcze. Wśród 8 zatrzymanych busów najcięższy ważył 6650 kg.

Do tego inspektorzy ITD w jednym z samochodów zwrócili uwagę na fakt upłynięcia terminu badania technicznego pojazdu, przez co zatrzymano dowód rejestracyjny auta.

Reklama

W kolejnym busie okazało się, że jego realny ciężar przekracza dopuszczalną masę całkowitą wpisaną w dowód rejestracyjny, co także skończyło się zatrzymaniem dokumentów pojazdu.

 Zatrzymane na DK busy przewoziły m.in. tarcicę budowlaną, sprzęt AGD czy przesyłki kurierskie.

Ostatecznie podlascy inspektorzy wystawili dla wszystkich kierowców mandaty karne na łączną kwotę 8000 złotych, a w przypadku przeładowanego na pusto dostawczaka zakazano dalszej jazdy.

W komunikacie WITD Białystok pojawiła się też zapowiedź dalszych kontroli samochodów ciężarowych do 3,5 tony DMC, zwłaszcza pod kątem wyeliminowania z ruchu przeładowanych busów.

Źródło zdjęć: WITD Białystok

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Oop

    Busy przeładowane to już drogi redaktorze z fabryki wyjeżdżają tam niech staną i kontrolują.
    A tak to sprzedają wadliwy produkt i następni z porządnych ludzi robią przestępców.
    A tak na marginesie to te auta inspekcji też na wagę bym postawił bo wydaje mi się że te dukata też z tym ich wyposażeniem to więcej ważą.

  2. Rafał

    Nie przeładowany na pusto tylko polskie kretyńskie prawo stanowione przez psychopatów uważających że pow 3,5 jest pojazdem ciężarowym. rząd i itd udaje idiotów przy okazji próbując zrobić idiotów z kierowców

Komentarze zamknięte.