Reklama

Drifting busem na prostej? Na Podkarpaciu to możliwe (wideo)

Drifting busem na prostej? Na Podkarpaciu to możliwe (wideo)

Czy da się uskuteczniać drifting busem na prostej drodze, a w dodatku na oczach policjantów? Wystarczy obejrzeć poniższe wideo, aby wiedzieć, że tak!

 

https://www.youtube.com/watch?v=LAGjXiAQF0E

Na serwisie YouTube.com pojawił się film, na którym widać, jak kierowca rumuńskiego busa z plandeką walczy z ogromnymi podmuchami bocznymi. Auto czasami jedzie wręcz bokiem na prostej jezdni! Jak wynika z opisu filmu, tak trudne warunki drogowe miały miejsce w piątek 13 stycznia na jednej z podkarpackich dróg.

Reklama

Zobacz też: Jak przygotować busa do zimy – poradnik dla kierowców (zdjęcia)

Po kilkudziesięciu sekundach nagrania widać policjantów zabezpieczających leżącego w rowie po drugiej stronie drogi Renault Master II z kurnikiem na dachu.

Trzeba pogratulować kierowcy rumuńskiego busa sporych umiejętności i opanowania. I nie chodzi tu o to, czy jechał na letnich, czy zimowych, ale zjechanych oponach. Nie ważne też, czy na pace było pusto, czy nie. Po prostu zachował zimną krew i należą się mu za taką postawę brawa.

Zobacz też: Kierowcy busów z firmy ARRA na szkoleniu z techniki jazdy

Gratulacje składam też kierowcy ciężarówki, który nagrał ten popis „driftingu” busem na prostej drodze. Film idealnie pokazuje z jak trudnymi warunkami muszą zmagać się niekiedy kierowcy „dużych” i „małych”.

Źródło zdjęcia: YouTube/Garri Kasparow

Podziel się: