Kierowcy busów z firmy ARRA na szkoleniu z techniki jazdy

Kierowcy busów z firmy ARRA na szkoleniu z techniki jazdy

Takie szkolenie to nie tylko dobra zabawa, ale też lekcja pokory – firma ARRA z Głogowa zorganizowała dla swoich kierowców kurs doskonalenia techniki jazdy.

kierowcy-busow-z-firmy-arra-na-szkoleniu-z-techniki-jazdy-2Specjalizująca się w międzynarodowym transporcie chłodniczym, farmaceutycznym oraz transporcie materiałów niebezpiecznych firma ARRA zorganizowała dla swoich kierowców szkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Tomaszowo niedaleko Żagania.

W ramach zajęć kierowcy „międzynarodówek” – oczywiście oprócz szkolenia teoretycznego – mieli do wykonania kilka prób, w tym m.in. „test łosia”, czyli próbę gwałtownego ominięcia przeszkody na mokrej płycie poślizgowej.

Reklama

Zobacz też: Wypadek na 262 km autostrady A4 – rannych 2 kierowców busów

Sam niejednokrotnie jeździłem po wielu torach wyścigowych i brałem udział w co najmniej kilku kursach z doskonalenia techniki jazdy i wiem, że takie szkolenie to więcej niż premia na koniec roku od szefa.

I nie chodzi tu tylko o przyjemny dreszczyk adrenaliny przed wyjazdem na próbę, ale o wypracowanie szybkiej i zarazem właściwej reakcji, kiedy na przykład auto wpada w nadsterowność. Ciężko wyprowadzić osobówkę z takiego poślizgu, a co dopiero Sprintera czy Masterkę – i to z zabudową chłodniczą!

Pozostaje tylko pogratulować pomysłu na takie szkolenie i czekać, aż inne firmy transportowe także zorganizują dla swoich kierowców podobne kursy.

Źródło zdjęć: Facebook/Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tomaszowo

Podziel się: