Reklama
stats

Darmowe szkolenie dla kierowców aut dostawczych już 17 stycznia

Darmowe szkolenie dla kierowców aut dostawczych już 17 stycznia

„Jeździmy Bezpiecznie!” to wspólna akcja GITD oraz Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomka Kuchara. IV edycja tej imprezy odbędzie się już 17 stycznia 2016 roku.

Już za miesiąc na terenie ośrodka szkolenia kierowców „Rallyland” w Lipce koło Debrzna (powiat złotowski, województwo wielkopolskie) wystartuje kolejna, zimowa edycja imprezy „Jeździmy Bezpiecznie!”. Może prawdziwej zimy w Polsce ciągle nie widać, ale w ośrodku Tomka Kuchara zawsze warto się pojawić.

Reklama

W bezpłatnych zajęciach będzie mógł wziąć udział każdy chętny. W programie znajdują się m.in. warsztaty i szkolenia teoretyczne poświęcone technice jazdy samochodem osobowym, dostawczym, a nawet ciężarowym.

Według mnie największą atrakcją tej imprezy będą próby torowe, które będzie można pokonać za kółkiem własnego auta. Dzięki temu wszyscy jeżdżący na co dzień Kangoo, Doblo, a nawet Sprinterem w wersji maxi będą mogli legalnie i w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności jako kierowcy. Poza tym takie próby torowe pozwalają przetestować zachowanie naszego samochodu w sytuacjach ekstremalnych.

– Zapraszam wszystkich na darmowe szkolenie, w których może wziąć udział każdy kierowca samochodu dostawczego – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektorat Transportu Drogowego. – Wystarczy przyjechać własnym pojazdem, aby sprawdzić siebie i swoje auto na specjalnie przygotowanych trasach – zachęca rzecznik GITD.

Wielu jeżdżących sporo po kraju kierowców na pewno zna Mobilne Stacje Kontroli, jakie posiadają na swoim wyposażeniu „krokodylki”. Podobno wzbudzają one popłoch zawodowych kierowców wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Zobacz też: Używany dostawczak – poradnik kupującego (zdjęcia)

Podczas styczniowej imprezy nie z przymusu, ale z własnej chęci będzie można sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu właśnie na takiej mobilnej stacji diagnostycznej, która potrafi m.in. wykryć luzy w układzie kierowniczym, czy sprawdzić stan hamulców.

Kolejna IV już akcja z cyklu „Jeździmy Bezpieczniej!” odbędzie się 17 stycznia 2016 roku. Rozpoczęcie imprezy organizatorzy ustalili na godzinę 10:00, zakończenie przewidziano na godzinę 17:00.

Więcej bieżących informacji znaleźć będzie można na Facebooku https://www.facebook.com/events/192266444451641/#sthash.go40jvU3.dpuf

Podziel się: