Reklama
stats

Elektryczne Renault Kangoo Z.E dla warszawskiej Straży Miejskiej

Elektryczne Renault Kangoo Z.E dla warszawskiej Straży Miejskiej

Specjalistycznie wyposażone i elektryczne Renault Kangoo Z.E dla warszawskiej Straży Miejskiej pracować będą jako radiowóz tzw. ekopatrolu.

Straż Miejska miasta stołecznego Warszawy wzbogaciła się o 5 w pełni elektrycznych pojazdów. Nowe radiowozy Renault Kangoo Z.E. Maxi posłużą do transportu zagubionych zwierząt.

Zobacz też: Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku. Także w wersji Z.E.

Reklama

Dlatego też poza oznakowaniem na karoserii oraz sygnalizacją świetlną i dźwiękową, elektryczne Kangoo wyposażone zostały w klatki do przewozu zwierzaków oraz specjalny sprzęt do ich bezpiecznego łapania.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż  cicha praca  elektrycznego silnika czy brak wstrząsów i wibracji, pozwolą ograniczyć u zagubionych zwierząt stres związany z ich transportem.

Zobacz też: Renault Master liderem rynku samochodów dostawczych w 2019 roku

Warto przy okazji zauważyć, że elektryczne „Kangury” jeżdżące w ekologicznym oddziale warszawskich strażników miejskich posiadają już zielone tablice rejestracyjne zarezerwowane właśnie dla pojazdów z napędem elektrycznym.

Renault Kangoo Z.E. – według danych producenta – dysponuje rzeczywistym zasięgiem od 120 km do 200 kmilometrów.

Pełne naładowanie akumulatora potrwać powinno około 6 godzin, ale zwiększenie zasięgu o 35 kilometrów można osiągnąć w ciągu 1 godziny ładowania.

Źródło zdjęć: Renault Polska

Podziel się: