Reklama

Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku. Także w wersji Z.E.

Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku. Także w wersji Z.E.

Oficjalnie zaprezentowano już concept car, na którym bazować ma wersja produkcyjna! Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku – także w wersji Z.E.

Przy okazji prezentacji zmodernizowanych wersji większych dostawczaków, czyli Mastera i Trafica, Renault pokazało koncepcyjny pojazd, który ma być następcą obecnie produkowanego Kangoo II.

Zobacz też: Renault Master 2019 – silniki, dane techniczne i wyposażenie

Reklama

Wiadomo było wcześniej, że nowa III generacja Renault Kangoo będzie również produkowana we francuskich zakładach Renault w Maubeuge razem z Nissanem NV250, który zastąpić ma model NV200.

Co istotne, w oficjalnych materiałach nie wspomina się o dotychczasowym bliźniaku Kangoo, czyli Mercedesie Citanie, co najprawdopodobniej oznaczać może, że pomysł obu tych marek na wspólną produkcję małego vana chyba nie do końca się sprawdził.

Zobacz też: Mercedes-Benz Citan 1.5 CDI otrzyma układ SCR z AdBlue

W każdym razie poza elektrycznym Kangoo Z.E. nie potwierdzono, jakie spalinowe jednostki napędowe będą dostępne w małym vanie Renault.

Być może pod maskę trafią dotychczas stosowane turbodiesle (typ K9K 626) o nazwie handlowej 1.5 dCi, które przed wprowadzeniem normy 6d-TEMP otrzymały w wersjach osobowych z homologacją M1 układ SCR wykorzystujący AdBlue.

Co ciekawe, na zdjęciach przedstawiających koncepcyjne Kangoo III zauważyć można zamiast lusterek zewnętrznych kamery. To rozwiązanie znane m.in. w ciężarowego Mercedesa Actrosa pokazuje obraz z zewnątrz na ekranach umieszczonych w kabinie auta.

Czy takie rozwiązanie pojawi się też w produkcyjnym aucie, choćby na liście wyposażenia opcjonalnego? Być może, ale na tą chwilę to tylko show-car.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: