Reklama

Mercedes Citan II generacji będzie bliźniakiem Renault Kangoo

Mercedes Citan II generacji będzie bliźniakiem Renault Kangoo

Dzisiaj koncern ze Stuttgartu oficjalnie potwierdził, że  nowy Mercedes Citan II generacji będzie bliźniakiem Renault Kangoo.

Najmniejszy z gamy van z trójramienną gwiazdą ma wykorzystywać konstrukcję i technologię aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi przy produkcji małych vanów.

Zobacz też: Test: Mercedes Citan 109 CDI – warsztat na kółkach (wideo, zdjęcia)

Reklama

Mercedes Citan I generacji (typoszereg W415) produkowany jest w zakładach Maubeuge Construction Automobile we Francji. Tam też będzie wytwarzany następca.

Oznacza to przedłużenie współpracy Mercedes-Benz Vans z dotychczasowymi partnerami. Od 2012 roku bliźniaczy dla Renault Kangoo oferowany jest jako Mercedes Citan (typoszereg W415).

Samochód wykorzystuje nieco zmienioną stylistykę francuskiego pojazdu, ale zespoły napędowe w całości po pochodzą od francuskiego partnera, który także odpowiada za produkcję małego vana w zakładach we francuskim Maubegue.

Najprawdopodobniej ten sam scenariusz zostanie odtworzony przy wprowadzeniu na rynek Citana II generacji. W oficjalnym komunikacie Mercedes-Benz Vans wspomina się, że mały dostawczak z trójramienną gwiazdą będzie występował również w wersji w 100% elektrycznej, a więc to te same deklaracje, jak w przypadku Renault opisującego III generację Kangoo.

Zobacz też: Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku. Także w wersji Z.E.

A więc Mercedes dalej idzie w unifikację „swoich” modeli, gdzie pick-up X-klasa składany jest w hiszpańskich zakładach Nissana a część wysokoprężnych jednostek napędowych Vito, to konstrukcja 1749 ccm znana m.in. z aut Renault i Nissana.

Kiedy nowy Mercedes Citan II pojawi się na rynku? Tej informacji nie podano, ale bardzo możliwe, że będzie do 2020 rok. Wtedy też zadebiutować ma Kangoo III wraz z bliźniaczym Nissanem NV250.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: