Reklama

Elektryczny Mercedes Sprinter będzie produkowany w Düsseldorfie

Elektryczny Mercedes Sprinter będzie produkowany w Düsseldorfie

To już pewne! Sprinter III generacji będzie dostępny z fabrycznym napędem elektrycznym. Auto produkowane będzie w zakładach Mercedes-Benz w Düsseldorfie.

Fabryka w Düsseldorfie produkuje Sprintera od samego początku, kiedy ten model wszedł na rynek w 1995 roku. Poza nią największy z rodziny pojazdów Mercedes-Benz Vans model powstaje w pięciu innych zakładach na kilku kontynentach.

 Zobacz też: Nowy Mercedes Sprinter III pojawi się na rynku do 2020 roku

Reklama

Poza niemieckim Ludwigsfelde, gdzie produkowane są podwozia pod zabudowę oraz z fabryczną zabudową skrzyniową, Sprinter wytwarzany jest także m.in. w Argentynie, USA, Rosji czy Chinach.

Według oficjalnych zapowiedzi III już generacja Mercedesa Sprintera wejdzie na światowe rynki do 2020 roku. Poza zespołami napędowymi wykorzystującymi konwencjonalne silniki spalinowe, pojawi się też w ofercie również napęd elektryczny.

Elektryczna wersja nowego Sprintera – co potwierdzono już w oficjalnym komunikacie – zjeżdżać będzie z zakładów w Düsseldorfie, gdzie już od dawna trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia produkcji nowej generacji.

W fabrykę Mercedes-Benz w Düsseldorfie zainwestowanych ma być docelowo około 300 milionów euro w produkcję Sprintera nowej generacji.

Zobacz też: 1500 kurierskich Mercedesów z napędem elektrycznym dla Hermes

W ciągu najbliższych kilku lat Mercedes-Benz Vans zainwestuje łącznie około 150 milionów euro w prace nad zeroemisyjnymi odmianami użytkowych wersji Vito i Sprinter, które korzystać mają z modułowych technologii w oparciu o napęd elektryczny.

Co ciekawe, niemiecki koncern podpisał już umowę na dostarczenie 1 500 kurierskich Mercedesów (Vito i  Sprinter) z napędem elektrycznym dla firmy Hermes Germany GmbH. Auta te do 2020 roku pojawią się na ulicach Hamburga i Stuttgartu.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy Sprinter, ale niektóre detale stylistyczne mogą być podobne do tych zastosowanych w koncepcyjnym pojeździe nazwanym Vision Van (na głównym zdjęciu), który zaprezentowano już w 2016 roku.

Źródło zdjęć: Mercedes-Benz

Podziel się: