Reklama

StreetScooter Work XL – elektryczny Ford Transit we flocie DHL

StreetScooter Work XL – elektryczny Ford Transit we flocie DHL

Ford zaprezentował pierwszy egzemplarz StreetScooter Work XL – elektrycznego Forda Transita, który powstał przy współpracy z Deutsche Post DHL Group.

StreetScooter GmbH to spółka wchodząca w skład Deutsche Post DHL Group, która od 2015 roku produkuje niemieckim Aachen elektryczne samochody kurierskie o nazwie Work.

Zobacz też: Ford Transit Custom przeszedł facelifting – w salonach od 2018 roku

Reklama

Elektryczny Transit z zabudową kurierską oferuje ponad 20 metrów sześciennych, a zasięg zamontowanych w pojeździe litowo-jonowych akumulatorów starczać ma na przejechanie od 80 do nawet 200 kilometrów.

Kurierzy, którym przyjdzie jeździć elektrycznym Transitem w barwach DHL nie powinni narzekać na dynamikę jazdy, gdyż elektryczny napęd generuje 204 KM i 300 Nm, ale prędkość maksymalna StreetScooter Work XL to tylko 85 km/h.

Co ciekawe, elektryczny Transit ma 4 250 kg DMC, ale w Niemczech dzięki zmianie unijnych przepisów można prowadzić takie auto mając tylko prawo jazdy kategorii B. Oczywiście to wyjątek dotyczący tylko samochodów elektrycznych.

Zobacz też: 1500 kurierskich Mercedesów z napędem elektrycznym dla Hermes

Oficjalna ładowność StreetScooter Work XL to 1 350 kg, co oznacza, że na pusto ten kurierski dostawczak waży aż 2 900 kg, ale tak wysoka masa własna to w dużej mierze zasługa ciężkich akumulatorów.

W tym roku na niemieckich ulicach pojawi się 150 elektrycznych Transitów, a docelowo do końca 2018 roku ma być ich już 2 500 sztuk.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: