Reklama

Ford Transit Custom przeszedł facelifting – w salonach od 2018 roku

Ford Transit Custom przeszedł facelifting – w salonach od 2018 roku

Ford Transit Custom po faceliftingu ma nowy przód i wnętrze, a do tego będzie dostępny z nowoczesnymi systemami wspomagającymi kierowcę.

Pisałem ostatnio o zapowiedziach wprowadzenia zmodernizowanej wersji Forda Tourneo Custom, którego produkcja rozpocząć się ma jeszcze w 2017 roku, ale do pierwszych klientów trafi na początku przyszłego roku.

Zobacz też: Ford Tourneo Custom po faceliftingu na rynku od 2018 roku

Reklama

Teraz Ford przedstawił szczegółowe informacje dotyczące użytkowej wersji powyższego modelu znanego pod nazwą Transit Custom.

Już na pierwszy rzut oka widać nowy kształt osłony chłodnicy oraz reflektory – oba te elementy nawiązują do stylistycznego DNA obowiązującego już w innych modelach Forda.

We wnętrzu pojawiła się nowa kierownica oraz przeprojektowana deska rozdzielcza, na środku której znaleźć się może nawet 8-calowy dotykowy ekran.

Ford Transit Custom 2018 dysponować też będzie schowkami kabinowymi o łącznej pojemności do 25 litrów, a po obu stronach deski rozdzielczej znalazły się miejsca na 2-litrowe butelki.

Zobacz też: Ford Transit i Transit Custom z nowym systemem Pre-Collision Assist

Na liście wyposażenia pojawi się m.in system rozpoznający znaki drogowe Traffic Sign Recognition, czy współpracujący z nim inteligentny ogranicznik prędkości (z ang. Intelligent Speed Limiter).

Do tego w osobowej wersji kombi z homologacją M1 dostępne będzie pneumatyczne zawieszenie dla tylnej osi potrafiące dostosować się do aktualnego obciążenia samochodu.

Pod maską nadal pracować będzie turbodiesel 2.0 EcoBlue, który występuje w wersji 105, 130 oraz 170 KM. W oficjalnym komunikacie Ford wspomina też o oszczędnej wersji ECOnetic spalającej tylko 5,7 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, która bazować ma na serii 300 z krótkim rozstawem osi i 105-konnym silniku. Transit Custom z pakietem Econetic wyposażony ma być w także w opony o niskim oporze toczenia.

Źródło zdjęć: Ford

Podziel się: